Category Archive for: Uncategorized

rootsirohi

Rootsirohi kui üldtugevdav toonikum

Rootsirohi- rahvameditsiinis on rootsirohi tuntud kui üldtugevdav toonikum, mille kasutamine annab häid tulemusi veel mitmete terviseprobleemide puhul. Rootsirohu retsept on pärit Rootsi meditsiinidoktoktor Samsti,lt kuid teadaolevalt on seda üle kümne erineva ürdi sisaldavat segu kasutatud erinevate tervisehädade korral juba palju sajandeid varemgi. Algselt kasutati seda peamiselt seedeprobleemide korral, kuid tema mitmete positiivsete tulemuste tõttu ka…

Read More →

mõrudad aprikoosiseemned

Mõrudad aprikoosiseemned

Mõrudad aprikoosiseemned ja neis sisalduv toimeaine amügdaliin. Rahvasuus tuntud vitamiin B17 ehk amügdaliin on aine, millele on omistatud vähiravi omadused. Lisaks vähirakkude hävitamisele on sellel veel vererõhku alandav ja valuvaigistav toime. Hiina meditsiini praktikud kasutavad seda ka hingamisteede haiguste, nt bronhiidi ja emfüseemi ravis. Saksamaal on kasutatud vitamiini B17 reumaatiliste haiguste ravis, USAs aga on…

Read More →

Hea hinnaga kästööehted.

Käes on jälle see aeg aastast, kus pimedus sõidab valgusest nagu teerulliga üle. Aeg meeleolu kõrgel hoida, näiteks millegi kauni hankimisega. Kõik ehted -25%

matcha tee

Matcha tee

Matcha tee . Olete kindlasti näinud kohvikus istudes, kuidas naaberlauda serveeritakse kruus vahutavat erkrohelist vedelikku või ebaloomuliku rohelise tooniga rohelisi kooke, keekse või torte. Tegemist on järjekordse supertoiduks nimetatud toiduaine ehk matcha teega. Uurime lähemalt, mis jook on matcha. Matcha tee on rohelise tee pulber, kindlasti mitte ajada seda segamini mate tee või rohelise teega.…

Read More →

Hiina punase lille õli

Hiina Punase Lille Õli

Hiina Punase lille õli toimet seostab hiina rahvameditsiin tema võimega panna seisev energia taas liikuma, mille tulemusena kaob valu ning lihased-liigesed saavad alustada paranemist. Hiina rahvameditsiinis on tema kasutusala lai- kõikvõimalikud valud, paised, menstruatsioonivalud, lihaspinged, sporditraumad, putukahammustused, liigeste põletikud, lihasvenitused, akne, furunkulid, sinikad, peavalud, liigesevalud, seljavalud, muhud, põrutused jne jne. Hiina rahvameditsiinis leidub ka viiteid…

Read More →

sipelgapuu Lapacho

Lapacho – sipelgapuu

Lapacho – Sipelgapuu nimetus tuleb sellest, et kõik õõnsused tema okstes on asustatud sipelgatega. Lapacho tervendavaid omadusi teavad hästi Mehhiko ja Peruu põliselanikud, kes nimetavad seda „jumalikuks puuks“. Koor on looduslik antibiootikum, mida kasutatakse rahvameditsiinis paljude nakkushaiguste korral. koore osa, mis on võetud selle puu koore sisemisest kihist, on antibakteriaalse ja põletikuvastase toimega. Samuti on…

Read More →

Vietnami Valge Tiigri salv

Vietnami Valge Tiigri Salv

Vietnami Valge Tiigri Salv Oluline vahend idamaade rahvameditsiinis, leiab kasutust idamaade rahvameditsiinis reumatismi, artriidi,  alaselja valude,  istmikunärvi valude, lihasvalu, lihaskrampide, peavalu, sügeluse ja putukahammustuste jne. leevendamisel. Salv tungib sügavale, tema mõju leevendab pinged ja valu ning vabastab kinnijäänud energia kehas, andes seeläbi organismile võimaluse probleemse kohaga iseseisvalt hakkama saada. Koostis: Mentool 8%, piparmündi õli 15,9%,…

Read More →

Polpala (Aerva lanata)

Polpala (Aerva lanata) on Sri Lankal kasvav metsik rohttaim, mida mitte ainult idamaised rahvameditsiini esindajad, vaid ka lääne spetsialistid nimetavad imevahendiksmitmetest haigustest vabanemisel. Ladinakeelse nimetusega Aerva lanata on tõhus abiline puhastamaks neere, sappi, põit, lõhustades kristalliseerunud moodustisi, sh kive. Samas ergutab ta kuseteid, aitab välja viia kogunenud ladestused ja taastab meie organite ladusa töövõime. Veel…

Read More →

musta pähkli leht

Musta pähkli leht (Juglans Nigra)

Musta pähkli leht on oma kodumaal Põhja-Ameerikas kõrgelt hinnatud tänu selle koostises olevate looduslike ainete tõhusale toimele. Taim sisaldab polüenoole, juglooni, C-vitamiini, karotiini, B1-, B6-, F-, E-vitamiini, eeterlikku õli, orgaanilisi happeid, tanniine jt aineid. On oluline märkida, et juglooni ja polüfenoolide kontsentratsioon musta pähkli lehtedes on 2-4 korda suurem kui kreeka pähklis. Musta pähklit kasutatakse…

Read More →

kassiküüs

Kassiküüs (Uncaria Tomentosa)

Kassiküüs ehk Peruu kassiküüs – nii nimetatakse Peruu liaani, sest selle vars on täis väikesi küüniseid, mille abil taim kinnitub puutüvedele ja ronib neid mööda üles. Paljude sajandite kestel on Põhja-Ameerika elanikud kasutanud seda immuunsuse tugevdamiseks. Liaani koorest valmistatud tõmmised ja teed omavad võimet kõrvaldada maohaiguse spastilisi hoogusid, toniseerida organismi , taastada reipust. Kassiküüs  on…

Read More →

kasekäsn chaga

Must pässik (ka chaga, kasekäsn) – võimas raviseen

Eestis tuntuim raviseen on tšaaga (chaga) ehk must pässik (Inonotus obliquus), mida rahvas teab kõnekeeles kasekäsnana. Tegelikult on kasekäsn (Piptoporus betulinus) üks teine, torikuliste hulka kuuluv, beežide viljakehadega puuseen, mis esineb peamiselt kasepuudel. Chaga ajaloolised juured on Siberis ja Venemaal, kus temaga on ravitud mitmeid (ka väga raskeid) haigusi vähemalt 17. sajandist saadik. Kasekäsna ajalugu…

Read More →

Südamele kasulikud taimed

Taimedest on abi südamehaiguste ja -probleemide korral, neil on ennetav ja taastav toime. Samas aitavad taimed haiguste korral, millest võivad südamevaevused alguse saada, näiteks diabeet, põletikud, ärevushäired. Tugeva valu, õhupuuduse või käe ja ühe kehapoole tuimaks muutumise, surina või muu kahtlase ilmingu korral tuleb kindlasti kiiresti arsti poole pöörduda. Vahel on asi minutites, seega tuleb…

Read More →

kamasmuuti

Kamasmuuti

Kamasmuuti segu on kiire, toitev, tervislik ja maitsev hommikusöök, vahepala või turgutus kas enne või pärast trenni! Tootevalikus on täna 6 erinevat maitset:  Vallatu Vaarikas – rukkikama, külmkuivatatud vaarikajahu, roosuhkur  Maasika Maius – rukkikama, külmkuivatatud maasikajahu, roosuhkur  Metsik Mustikas – rukkikama, külmkuivatatud mustikajahu, roosuhkur  Kirsi Kiusatus – rukkikama, külmkuivatatud kirsijahu, roosuhkur…

Read More →

surnumere sool

Surnumere sool

Surnumere sool Surnumeri on tuntud oma ravitoime poolest tema soolasisaldus on võrreldes ookeanidega suur- 29% Surnumeres ja 4% ookeanides, ka mineraalne koostis on erinev, ainult 12-18% Surnumere soolast moodustab naatriumkloriid- võrdluseks, tavalises ookeanivees on 85% naatriumkloriidi. Surnumere soola koostis Kontsentratsioon (mg / L) Kloriidid ja bromiidid 230400 magneesium 45900 naatrium 36600 kaltsium 17600 Kaalium 7800…

Read More →

ghee

Ghee

Ghee on selitatud või, mida nimetatakse ka võirasvaks ning mida kasutatakse väga laialdaselt India köögis. Ajurveeda kirjanduses on märgitud, et kõikidest toiduks kasutatavatest rasvadest on ta inimesele parim. Seda kasutatakse nii toidu kui ravimina, et toita keha kudesid ning puhastada toksiinidest. Gheed on nimetatud ka „ aju toiduks“, sest see pidavat teravdama mõistust ja parandama mälu.…

Read More →

Skin Blossom

Skin Blossom – looduslikud kehahooldustooted Inglismaalt

Skin Blossom – ökoloogiliselt puhtad naha- ja juuksehooldustooted Inglismaalt, mille peamisteks koostisaineteks on kasutatud enamasti mahepõllumajanduslikku toorainet. See teeb sarja teiste sarnaste brändide hulgas vägagi unikaalseks. Tooted sobivad ideaalselt kasutamiseks ka väga tundliku naha korral.  Skin Blossom tootesari loodi 2007a. inglanna Christina Beetham´i poolt. Tegemist on ökoloogiliselt puhaste looduslike naha- ja juustehooldustoodetega, mille looduslikkuse protsent ulatub 99%-ni. Kõik tooted…

Read More →

mumio

Mumio

Mägipalsami ehk mumio ‘ga on Idamaades juba 3000 aastat ravitud peaaegu kõiki haigusi. Seda salapärast ainet, mis tuleb lahustada allikavees, on nimetatud mägede higiks ja ka mägede vahaks. Eesti inimene võib seda nüüd küsida apteekidest või loodustoodete poest. Venemaal toodetakse seda ka kaubastamiseks ning on põhjalikult uuritud. Lõuna pool reisil käies ei tasuks seda kaasa tuua…

Read More →

Brahmi

Brahmi – mälu parandaja ja keskendumise soodustaja

Brahmi – Bacopa Monnieri, maakeeli säsi-vesikaak, on üks olulisemaid ajurvedas kasutusel olevatest droogidest. Bacopa Monnieri on lopsakate lehtede- ja väikeste õitega dekoratiivse välimusega veelembeline taim, mida tihtipeale kasvatatakse akvaariumitaimena. Kasutatakse kuivatatuna ja jahvatatuna kogu taime, manustatakse kas pulbri või kapslitena. Juba 3000 aastat tagasi tunti Indias tema tugevat toimet mälu parandajana, keskendumise soodustajana, stressi ravis,…

Read More →

Taimetarkus: milliseid ravimtaimi korjata mais ja juunis?

Ravimtaimede korjamise huvilistel tasub teada, millal on kõige õigem aeg erinevaid kasulikke taimi korjata. Vaata järgi, milliseid taimi saad mais ja juunis koguda. Mais ja juunis on loodus lopsakas ja taimed täis ürgset väge. Hetkel on parim aeg koguda järgnevaid taimi: Islandi samblik – kasutatakse abistava vahendina hingamisteede vaevuste korral. Kaselehed (korjatakse rohkem mais) – diureetiline toime.…

Read More →

ounaaadikas

Õunaäädikas

Loodusannis nüüd ÕUNAÄÄDIKAS, mis on valmistatud Saaremaa koduaedade õuntest. Kääritatud traditsioonilisel moel, pastöriseerimata. Õunaäädikas on rikkaliku kaaliumi sisaldusega looduslik toiduaine, millega sobib maitsestada salateid, marinaade, kasutada liha- ja kalatoitude röstimisel, praadimisel. Õunaäädikas on hea organismi puhastaja, immuunsüsteemi tugevdaja, ainevahetuse reguleerija, vererõhu reguleerija ja tõhus paljude teiste tervisehädade puhul. Eriti kasulik on õunaäädikas: •    põskkoopa- ja…

Read More →

Back to Top