Surnumere sool

surnumere sool

Surnumere sool

Surnumeri on tuntud oma ravitoime poolest tema soolasisaldus on võrreldes ookeanidega suur- 29% Surnumeres ja 4% ookeanides, ka mineraalne koostis on erinev, ainult 12-18% Surnumere soolast moodustab naatriumkloriid- võrdluseks, tavalises ookeanivees on 85% naatriumkloriidi.

Surnumere soola koostis
Kontsentratsioon (mg / L)
Kloriidid ja bromiidid 230400
magneesium 45900
naatrium 36600
kaltsium 17600
Kaalium 7800

Surnumere üldine soola kontsentratsioon on 340 g / l.

Surnumere muda koostis sõltub asukohast, kuid üldine mineraalide sisaldus on järgmine:

Mineraalid: Sisu (protsenti)
Ränidioksiid 20
kaltsiumoksiid 15.5
alumiiniumoksiid 4.8
Magneesiumioksiid 4.5
Raud (III) oksiid 2.8
naatriumoksiid 1.7
kaaliumoksiid 1.3
Titaan (IV) oksiid 0.5
vääveltrioksiid 0.4
fosforpentoksiid 0.3
kloriid 6.7
bromiid 0.2

 

Surnumere sool – vann on lõdvestava toimega, naha vananemist pidurdav, psoriaasi leevendav, naha ja nahaaluste kudede vereringet parandav, mitmesuguseid nahakahjustusi (akne n.) raviv, naha hüdratsiooni tõstev, põletikke raviv, läbi naha imenduv kaltsium hoiab ära lihaskrampide tekke. Sama toimega on soolalahusega mähised. Lisaks on Surnumere soolal veel mitmeid terapeutilisi omadusi:
Reumatoloogilised vaevused, reumatoidartriit, psoriaatiline artriit ja psoriaas, osteoartriit, tänu bromiidide ja magneesiumi kõrgele kontsentratsioonile omab Surnumere sool ka allergilisi reaktsioone leevendvat toimet ning organismi puhastavat ja detoks toimet.

Kasutamine: sooja vannivette lisada kaks peotäit surnumere soola, lasta lahustuda. Ettevaatust vannivee temperatuuriga- see võiks olla harjumuspärasest pisut madalam, ka kestusega ei tasuks liialdada- esialgu võiks piirduda 20 minutiga. Hiljem, kui harjumus olemas ja teada kuidas organism soolavannile reageerib, võib vanni kestvust tõsta 30 minutile.

Surnumere muda leiab laialdast kasutamist kosmeetikas- siidise fraktuuriga mudast valmistatakse näomaske (väga hea mask on ka muda ilma mingite lisanditeta), lisatakse seepide ja kreemide koostisesse, terapeutiline toime on sarnane surnumere soola omaga.

POOD

Posted on 08.12.2016 in Uncategorized

Share the Story

About the Author

Back to Top