Mägipalsami ehk mumio ‘ga on Idamaades juba 3000 aastat ravitud peaaegu kõiki haigusi. Seda salapärast ainet, mis tuleb lahustada allikavees, on nimetatud mägede higiks ja ka mägede vahaks. Eesti inimene võib seda nüüd küsida apteekidest või loodustoodete poest.
Venemaal toodetakse seda ka kaubastamiseks ning on põhjalikult uuritud. Lõuna pool reisil käies ei tasuks seda kaasa tuua tänavakaubandusest, sest seal liigub ka võltsitud mumiot.
Selle imelise loodusliku produkti uuringud on kestnud pikka aega ja jätkuvad veel tänagi. Mumio on keeruline orgaaniliste ja mineraalainete segu, mis lahustub vees. Teda korjatakse kõrgmägede kivipragudest ja õõnsustest.
Musta värvi, ebameeldiva lõhnaga ja erilise maitsega mumio sarnaneb välispidiselt pehme asfalditükiga, vesilahus lõhnab naturaalselt. Mumio ei aegu kunagi. On teada, et mumio sisaldab pea 80 inimorganismile vajalikku komponenti. Küll on seal loodusliku päritoluga antibiootikume, peaaegu 30 keemilist elementi (kaltsium, kaalium, magneesium, fosfor, raud, tsink, räni jt), organismile eriti olulisi aminohappeid, rasvu, vitamiine (B1, B12, B6 jt), ensüüme, hormoone, eeterlikke õlisid ja veel palju muudki. Huvitav on fakt, et kõik väärtuslikud ained on bioloogiliselt lahustuvas vormis, mis vastavad organismi füsioloogilisele omadusele.
Loomulikult järgneb loodusest leitud mustale pigile põhjalik puhastamise protsess, mida viiakse läbi 40 kraadi juures, et säilitada tema bioloogiline aktiivsus ja ensüümide olemasolu.
Meile saabub mumio müügiks kilesse pakendatuna pigitaolisena ja ka pulbrina (pressitud tablettideks). Kilepakendis on 5 g ja see soovitatakse lahustada 0,5 l destilleeritud (sobib allikavesi jm) vees, kuid mitte mingil juhul kraanivees. Samamoodi toimitakse ka tabletiga, kus on vastav õpetus peal. On olnud juhtumeid, kui turult ostetud mumio on osutunud võltsiks ja sellepärast tuleks osta teda ikka auväärsete firmade toodanguna. Kui olete otsustanud hakata end ravima mumioga, siis jätke kõrvale alkohol, teravamaitselised toidud ja keemilised preparaadid. Pärast ravi alustamist võib haige seisund mõnevõrra halveneda. Ärgu see teid heidutagu: tagasilöögil on oma seletus ja see möödub peagi. Ravi võite alustada ka väiksemate annustega ja pidada isegi mõnepäevaseid vahesid.
Olen ise teda kasutanud mitmeti ja pean sellest ravimist väga lugu.Mumio on vajalik eeskätt organismi tugevdajana ja toniseerijana. Mumiomõjub hästi maksale ja on eriti tunnustatud luumurdude paranemise kiirendajana. Murrujärgne paistetus ja valu kaovad kiiresti, kui teha haigele paigale mumio vesilahusega mähiseid.
Mumiol on väga tugev antibakteriaalne toime, sobib seetõttu külmetushaiguste puhul sissevõtmiseks, aga ka välispidiselt hemorroidide, naistehaiguste, glaukoomi ja paradontoosi korral. Ta on üks enimtuntud biostimulaatoreid, mida rahvameditsiin kasutab. Seedeelundite haigused (haavandid), neeru- ja maksahaigused, impotentsus, sigimatus, unetus, kehvveresus, allergilised haigused, astma, epilepsia, halvatus, tuberkuloos — nende haiguste puhul on ta eriti oluline. On andmeid ka ajutegevuse parandamise kohta, mis on tingitud veresoonte umbumisest. Mumiol puuduvad kahjulikud kõrvaltoimed. Kindlasti soovitan inimestel kasutada seda nädal enne operatsiooni ja operatsiooni järel.
Oluline on mumiot kasutada ka nüüd kevade saabudes, kus meie organism on nõrgenenud, et mitte haigestuda viirushaigustesse. Kurguvalu, nohu, nahaprobleemide, organismi turgutamise korral on see ravim imeline.
Kahtlemata ei tohi nii tugeva biostimulaatoriga koguseliselt liialdada. Profülaktika mõttes on ööpäevane soovitatav kogus 0,2 g ehk riisiterasuurune tükike. Enamasti tehakse 10-päevane ravikuur, seejärel peetakse 10 päeva vahet. Sel kombel võib teda aastaid tarvitada.
Jagan järgnevalt teavet mumio kasutamiseks erinevate haiguste korral. Veel ei ole erinevate maade teadlastel päris ühest seisukohta, kuid kõige usutavamad on andmed ikkagi Hiina teadlastelt, kus on seda enim uuritud ja kasutatud aastatuhandeid. Kuni tänaseni ei ole teadlastelt kindlat seisukohta vähktõve ravimiseks mumioga, kogemused on erinevad. See on ikkagi haigus, mille puhul peab sõna ütlema raviarst.Soovitusi rahvameditsiinist
Immuunsüsteemi tugevdamine: Lahusta üks 5-grammine pakk või 6 tabletti 0,5 l vees ning hoia pärast lahustamist külmkapis. Võta 1 dessertlusikatäis lahust hommikul ja õhtul tühja kõhuga. Pärast 0,5 l koguse tarvitamist hoia nädal vahet ja vajadusel korda sama.
Angiin: Pane pool tabletti keele peale imemiseks või kurista kurku juba lahustatud vedelikuga.
Stress, unetus: Lahusta 1 tablett 0,5 kl soojas vees, lisa veidi mett ja võta paar supilusikatäit õhtul enne magama jäämist. Tee nii 7-8 päeva järjest, kuni enesetunne normaliseerub.
Kõhukinnisus: Lahusta 2 g mumiot 1 l vees ja joo tühja kõhuga 0,5 kl iga päev lonks haaval 10 päeva järjest.
Liigesevalud: Sega 5 g mumiot (1 pakk pigi või 5 tabletti) 100 g meega ja määri 5 päeva järjest valutavaid kohti.
Juuste väljalangemine: Sega 1 tablett mumiot 100 ml vees ja sega see sama suure koguse takja- või nõgesetõmmisega. Määri sellega kord päevas peanahka nädal järjest ja korda pärast nädalast vaheaega.
Hemorroidid: Tupsuta lahusega (1 tablett 100 ml vees) või määrimumiosalviga (2 pulbristatud tabletti segatud 50 g searasvaga) pärakukomusid 3 päeva järjest hommikul ja õhtul ning võta sisse 1 tablett veega hommikul tühja kõhuga. Korda vajadusel pärast 5-päevast vaheaega.
Kõrge vererõhk: Joo enne magama minekut mumiolahust, kus on 1 tablett lahustatud 100 ml vees. Tee kolm 10-päevast ravikuuri 5-päevaste vaheaegadega.
Peavalu, migreen: Määri lahusega (1 tablett 100 ml vees) meelekohti, laupa ja ninasõõrmeid vastavalt enesetunde paranemiseni.
Nohu: Lahusta 1 tablett mumiot 100 ml vees ja pane mõlemasse sõõrmesse 5 tilka korraga 5 korda päevas.
Luumurrud: Võta 1 tablett veega 1 kord päevas 10 päeva vältel. Samal ajal pane mähis lahusega (1 tablett 100 ml vees) haigele kohale.
Närvipõletik: Sega pool mumio 5 g-sest pakist või 3 pulbristatud tabletti 50 g vaseliiniga (või searasvaga) ja hõõru peale sauna haigele kohale.
Soolade ladestumine: Lahusta 5 g mumiot 100 g mees ja määri sellega liigeseid. Ravikuur peab kestma vähemalt 10 päeva järjest. Pärast 3-päevast vaheaega võib korrata, kui nahk pole tundlikuks muutunud.
Ülihappesusega gastriit: Lahusta 5-grammine pakk või 6 tabletti 150 ml piparmündi tõmmises või vees. Võta sellest 1 sl enne hommikusööki ja teine ööseks.
Allergiline nahalööve: Lahusta 5-grammine pakk või 6 tabletti 0,5 l vees ja tupsuta sellega valutavaid kohti paar korda päevas.
Nimetatud haiguste korral võib lahust ka sisse võtta (soovitatavalt üks dessertlusikatäis hommikul ja teine õhtul tühja kõhuga).
Mumiolahust (1 pakk 0,5 l vees) võib määrida paar korda päevas nahale selle värskendamiseks ja noorendamiseks.
Profülaktikaks võib seda kasutada iga inimene, kuid vähemas koguses (1 dessertlusikatäis lahust igal hommikul), see annab jõudu ja energiat, hoiab korras südametegevuse ja välistab reuma tekke.
Aive Luigela, Terviseleht
Comments are closed.