Loodus meis ja meie ümber

Nõmme vaated

Me elame keset loodus ja oleme osa loodusest. Loodus on meie ümber ja meie sees. Paraku linnaelu puhul kipub side loodusega kaugenema, sest meie ümber on rohkem betooni ja asfalti kui loodust ennast. Ent vaatamata sellele vajab ka linnainimene oma vaimu, hinge ja keha turgutamiseks loodust.

Loodusandide poed on üks viis, kuidas tuua linnainimeseni seda, mis maainimesele on enamjaolt priilt käes ja jääb ülegi. Enamik maainimesi isegi ei pea varuma omale vaarikateed, piisab kui talvel teha paar sammu lähima heki äärde, kus ootavad pakasest krõbedad vaarikavarred, mida on hõlbus murda ja teed neist seejärel keeta. Oh seda mõnusat maitset ja aroomi. Värske omaküpsetatud sai vaarika- või maasikamoosiga kõrvale.

Looduspoed pole kohad kus toimetavad kummalised ökofriigid, kui nüüd mõni üksik erand siiski välja arvata. Looduspoed püüavad tuua linnainimeseni kõike seda, millest me linnas ilma oleme. Ka linnakorteris kulub mõnus rohutee talveõhtul suurepäraselt ära. Ka maitseb linnakorteris ehtsast kodusest rukkijahust isetehtud leib sama maitseb kui maapaos vanaema juures.

Posted on 22.04.2016 in Uncategorized

Share the Story

About the Author

Back to Top