Kirjeldus
Mesi taruvaiguga on looduse hämmastav saadus nii nagu on seda kõik teisedki mesindussaadused. Taruvaiguga mett on kasulik võtta lihtsalt profülaktika mõttes 1tl. päevas pool tundi enne sööki või õhtuti enne magama heitmist.
Mett peaks iga inimene spetsialistide kinnitusel sööma vähemalt 5kg aastas, Eestis on tarbimine paraku veidi alla 1kg inimese kohta, Euroopa liidus keskmisena umbes 1,3kg.
Suhkur koosneb 99% sahharoosist, so. liitsuhkrust, mis organismi imendumiseks peensooles insuliini abil lõhustatakse. Mesi aga koosneb lihtsuhkrutest fruktoosist ja glükoosist ning inimene omastab need vahetult ilma eelneva ümbertöötlemiseta, mistõttu magusaisu rahuldamiseks on sageli tarvis süüa peotäis komme, sama efekti saavutamiseks piisab aga täiesti teelusikatäiest meest. Sisesekretsioninäärme väiksema koormuse tõttu pole mee tarbimine vastunäidustatud ka suhkruhaiguse korral, siiski peaks olema veidi ettevaatlikum ning konsulteerima vastava eriala spetsialistiga. Mõnede allikate väitel võib rahumeeli ära elada süües vaid mett rukkileivaga ja juues peale puhast vett.
Kvaliteetsel meel on ainulaadsed omadused. Mitmete uuringute kohaselt on pikaealiste inimeste hulgas väga palju mesinikke ja nende pereliikmeid.
Liialdada meesöömisega ei ole võimalik. Teoreetiliselt muidugi on, ainult et Inglise teadlaste kinnitusel tuleks tõsiste tervisehäireteni jõudmiseks süüa iga päev vähemalt 4,6 kilo mett…
Taruvaik ehk proopolis on suurepärane looduslik produkt, mille materjali saavad mesilased pungadelt, lehtedelt, vartelt , lisades sellele süljenäärmete eritist, vaha ja õietolmu. Taruvaigul on meeldiv lõhn ja kibedavõitu maitse, juba käesoojuse mõjul muutub ta kleepuvaks. Külmaga on taruvaik väga rabe.
Taruvaigu kasutamisel on allergiaoht võrdlemisi väike, vaid umbes 3-l protsendil inimestest. Neeruhaiguste korral pole taruvaiku siiski soovitav tarvitada.
Meeleldi jagaksime komponentide osas oluliselt rohkem infot aga toiduseaduse §38-st tulenevalt peab kaupleja poolt esitatav toidualane teave olema tõene, vastama õigusaktidega kehtestatud nõuetele ega tohi tarbijat eksitada, mistõttu ei tohi me ka esitada rahvameditsiinis ammutuntud infot nimetatud toote kohta. Seega soovitame kõikidel huvilistel leida lisainformatsiooni sõbra Google vahendusel
Mesi taruvaiguga
allikas: metsamesi.ee