Zenzen ( Panax ginseng ) kapslid

19,95

Zenzen ( Panax ginseng ) kapslid
36 tk, 350mg kapsel.

Laost otsas

Kirjeldus

Zenzen ( Panax ginseng ) kapslid

Renshen Beiqi Jiaonang.
36 tk, 350mg kapsel.
Valmistajatehas: Jiangxi Yintao Pharmaceutical Co
Päritolumaa: Hiina
Ei soovitata rasedatele ja rinnaga toitvatele emadele ning alla 14 eluaasta.
Kasutamine: 2-4 kapslit päevas koos toiduga.
[Ingredients] Panax ginseng

WIKIPEDIA:

Taim on nõudlik ja kulub 4–6 aastat, enne kui kasvab piisavalt, et inimesed saaksid saaki korjata. Ženšennijuur (Ginseng radix) on taimne droog. Tema välimus meenutab kuju poolest inimest, istanduste ženšenni juur on lihtsama kujuga. (Raal, 2010)
Ženšennijuur on looduslikult 50–60 cm pikkune, istandustes 10 cm pikkune. (Piippo ja Salo, 2007)
Droogi põhitoime omistatakse polüsahhariididele panaksaanidele A-U.
Rohketest triterpenoidsetest saponiinidest pakuvad huvi ginsenosiidid, kuna need sarnanevad keemiliselt ehituselt mitme tähtsa hormooniga (testosteroon, östrogeen, kortikoidid, ACTH). Ginsenosiididel (tuvastatud 28)on üksteisele vastupidine toime, nii võib ženšenn rahustada või ergutada (Piippo ja Salo, 2007).
Ženšennijuurt peetakse adaptogeeniks, st tõstab kasutamise korral organismi kohanemis- ja vastupanuvõimet. Teda tarvitatakse peamiselt teena stressi ja kurnatuse korral, tal on ergastav toime. Ženšenni peetakse ka afrodisiakumiks, st ta parandab sugurakkude vitaalsust ja inimese seksuaalset võimekust. Ženšennitee stimuleerib ka vaimset tegevust, tugevdab immuunsust, toniseerib närvisüsteemi, stimuleerib valkude ja nukleiinhapete sünteesi, tugevdab südamelihase kokkutõmbeid ning aitab korrapärasel kasutamisel pikendada eluiga.

Vastunäidustused
Droogi ei soovitata manustada ägedate ja kõrge palavikuga kulgevate haiguste, uinumisraskuste ja unehäirete, närvilisuse, kõrgvererõhktõve, vähktõve korral. Vastunäidustatud on droogi kasutamine raseduse ja lapse rinnaga toitmise ajal.
Ei kasutata koos antikoagulantide, diureetikumide, MAO-ravimite, antipsühhootiliste- ja suhkurtõveravimitega.[8]
Ženšenni ei tohi võtta koos kofeiini või ka teiste toniseerivate vahenditega.
Naistel, kes põevad östrogeenist sõltuvaid vähivorme võib ženšenn halvasti mõjuda.

Toimed inimese närvisüsteemi
Ženšenn toimib närvisüsteemi juhtmehhanismide kaudu. Stressi ajal kohandab ta ainevahetust ja närvisüsteemi tegevust. Ženšenn avaldab mõju hüpotalamusele ja ajuripatsile, suurendades adrenokortikotroopse hormooni eritust. Selle toimel aga suureneb adrenaliininõretus neerupealistes.
Arvatakse, et ta tugevdab närve. Lisaks kaitseb ta hipokampuse närvirakke hapnikupuuduse eest. Tema toime monoamiinidele on keerukas. Ženšenn võib takistada stressist tingitud noradrenaliini ja serotoniini hulga vähenemist.
Zenzen suurendab peaajus atsetüülkoliini vabanemist. Ženšenn parandab aju energia-ainevahetust ja mälu, suurendab mõtteteravust, vaimset töövõimet ja aitab keskenduda.(Piippo ja Salo, 2007)
Ženšenniga võib ravida kroonilist väsimust, närvisüsteemi üleväsimust, neurasteeniat, aju hapnikupuudust, vaimset nüristumist, Alzheimeri tõbe jpm. (Piippo ja Salo, 2007)
Toimed inimese kognitiivsesse võimekusse
Ženšenni tarvitatakse vanurite vaimse seisundi parandamiseks. Ka mälu parandamiseks, keskendumis-, õppimis-ja tähelepanuvõime suurendamiseks ja vaimsete võimete tõstmiseks.(Piippo ja Salo, 2007) Koos mitmete teiste taimsete droogidega kasutatakse teda lapseea aktiivsus-ja tähelepanuhäire sümptomite leevendamiseks.
Toimed inimese immuunsüsteemi
Ženšenn on immunostimulant ja antioksüdant. Tarbimine suurendab organismi vastupanuvõimet viirushaiguste, kiirendab gripist toibumist, ja põletike suhtes.(Piippo ja Salo, 2007)
Ühes uuringus uuriti ženšenni toimeid morfiini-indutseeritud immunosupressioonile. Morfiin tekitas tüümuse ja põrna atroofiat, see aga suudeti zenzen ‘i saponiine manustades valdavalt tagasi pöörata. Morfiin tõstis seerumi kortiksterooni taset ja põhjustas tümotsüütide DNA fragmentatasiooni, selle saponiinid blokeerisid.[9]
Toimed südame-vereringeelundkonda
Zenzen aitab kaaa veresoonte laienemisele, väikse vereringe soodustamisele ja alandab vererõhku.
Toimed mehe suguelundkonda
Piippo ja Salo arvates ei ole ženšennil toimeid suguvõimele. Tarvitamine võib parandada erektsiooni tänu ängistuse, masenduse, veresoonte laiendamise ja väike vereringe soodustamisele. Ta suurendab seemnerakkude hulka ja liikuvust, testosterooni ja dihüdrosterooni hulka veres.(Piippo ja Salo, 2007)
Ta parandab eesnäärme seisundit, nii on katsed isasrottidega tuvastanud, et ženšenn võib ennetada prostatahüperplaasia e eesnäärmesuurenemuse teket.[10]

Back to Top