Vietnami salv Kuldtäht

1,90

Vietnami salv Kuldtäht koostisosadeks on mentool, kamper, ja eeterlikud õlid (kaneel, piparmünt, eukalüpt ja basiilik). Mõjub jahutavalt.

Kirjeldus

Vietnami salv Kuldtäht ehk kuldtähe salvi koostisosadeks on mentool, kamper ja eeterlikud õlid (kaneel, piparmünt, eukalüpt ja basiilik). Mõjub jahutavalt. Peavalu korral määritakse salviga meelekohti ja kuklapiirkonda.

Kasutamine: välispidine

Putukahammustuste korral määritakse hammustuse kohta.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Vältida sattumist kahjustunud nahale, silma ja limaskestadele! Mitte kasutada alla 3 a lastel.

[Ingredients] 24,1% Melaleuca Leucadendron Cajuputi Leaf Oil, 21,5% Petrolatum, 21% Beeswax, 23,3% Camphor, 6.9% Mentha Piperita Oil, 1,8% Ocimum Gratissimum Herb Oil, 0,8% Menthol, 0,6% Cinnamomum Cassia Oil.

Vietnami salv Kuldtäht, mis tuntud ka kui palsam Kuldtäht, liigitub küll alternatiivmeditsiini valdkonda, aga see ei kahanda ravimi tõsiseltvõetavust, sest kes proovinud, see teab, et määre toimib. Madalat hinda ja ravidiapasooni arvestades võiks Vietnami salv koduapteegis või kotis alati käepärast olla. Pika säilitusaja, laia kasutusala ja toosi väiksuse tõttu on salvi mugav reisilegi kaasa võtta. Ehkki rahvasuus ringleb jutte Vietnami salvi imepärasest toimest väga erinevate haiguste puhul ja nippe, mil moel idamaist määret kasutada, on samuti rohkem kui üks, tarvitatakse seda enamjaolt pea- ja kõrvavalu leevendaja ning nohurohuna.

Salvi võib hõõruda salvrätile ja ravimit sealt sisse hingata. Samuti võib poetada killukese salvi keeva vee sisse ja aromaatseid aure inhaleerida.

Külmetuse ja nohu korral määritakse salvi varbavahedesse ja tõmmatakse seejärel soojad sokid jalga. Võib kõik varbavahed ja jalatalla ülemise osagi salviga sisse masseerida.

Kuigi sissehingamisel toimivad palsamis sisalduvad õlid aroomravimitena kogu organismis, tuleks salvi otse nina alla määrimisel olla ettevaatlik.

 

Peavalu puhul on salvist abi, kui ainet oimukohtadele või otsmikule kanda, ja kui kurk teeb häda, siis välispidiselt kurgu piirkonda.

Aromaatsed eeterlikud õlid, kamper ja mentool on paikse ärritava toimega, mis tähendab, et kui Vietnami salvi rindkerele määrida, toimib ta röga lahtistavalt. Kuna laste õrn nahk ei pruugi kanget palsamit taluda, tuleks neil laiali määrimise asemel piirduda peene salvitriibuga rinnal.

Salvist võib tänu mentoolile olla abi sügelemise ja putukahammustusest tingitud nahaärrituse leevendamisel, kuid siiski tasuks seda hammustuskohale kanda vaid siis, kui nahk pole katki kratsitud.

Vietnami salvi säilitamissoovitused varieeruvad. Salvi võib hoida külmikus, aga mitte ilmtingimata, sest Kuldtäht peaks tootjainfo kohaselt taluma kuni 35 soojakraadi. Samal ajal mõjub külmikus hoitud salv trauma saanud kohal jahutavalt.

allikas: parnu.postimees.ee/

 

 

Back to Top