Oolong Dong Ding

25,00

Kategooria:

Kirjeldus

OOLONG
Dong Ding

Dong ding on üks populaarsemaid Taiwani oolongi teesid – see on tee, mis säilitab kõrgmäestiku oolongi mahedad rohelised maitsed koos rikkalike magusate nootidega. Dong Ding Oolong on tasakaalustatud ja täiuslik tee, mida nautida kogu päeva jooksul. Tee pärineb algselt Taiwani keskosas asuvast Dong Dingi mäest .

Dong Dingil on traditsiooniline pallikuju ja sellel on tume, armeeroheline värv, millel on oksüdatsioonist tulenevad kerged pruunid varjundid. Leotatud lehed on keskelt rohelised, servade ümber punakaspruunid. Teejook on kauni särava kuldse tooniga, mis meeldib nii silmale kui ka maitsele.

Teetaimelt korjatakse 3-4 lehte, mis peale korjet läbivad närbumisprotsessi, tavaliselt õues päikese käes. Pärast närbumist viiakse lehed oksüdeerumiseks tuppa. Seejärel visatakse neid aeg-ajalt bambuskorvidele, et teelehti loksutada, mis kiirendab oksüdatsiooniprotsessi. Pärast oksüdatsiooni läbivad lehed viimase kuumutamisetapi. Seejärel rullitakse teelehed klassikalise pallikujuliseks kuivatatakse aeglaselt.

Kerge kuni keskmine oksüdatsioon annab teele pähklisse , pehme karamaellilaadse maitsetooni. Heal Dong Dingil peaks olema peen röstine maitse ja seepärast kuumutatakse Dong Ding sageli söe kohal, et anda sellele meeldiv röstine lõpptulemus, mida on kohane nautida aastaringselt.

Valmistamine
Lisage üks kuhjaga teelusikatäis (ca 6 grammi) Dong Ding Oolongi. Vala peale keev vesi ja lase tõmmata 1-2 minutit.
Teed võib leotada mitu korda, kuni lehed täielikult lahti rulluvad.

Oolong Dong Ding

Back to Top