Kirjeldus
Loodusrahvaste ravipraktikas pikka aega kasutusel olnud kõrvaküünlad soodustavad inimese energiaringlust ja nende toime põhineb põlemisel.
Kõrvaküünlad on valmistatud kärjevaha, taruvaiku, eeterlikke õlisid (eukalüpti-, kaneeli-, lavendli- ja piparmündiõli jt.), ning ravimtaimi sisaldavast puuvillakiust.
Kõrvaküünlad laiendavad soojuse toimel veresooni ja ergutavad lokaalset vereringet, puhastavad kõrva kõrvavaigust, eemaldavad kõrvadest kohina ja mõjuvad rahustavalt kesknärvisüsteemile.
Kasutamine: lamades, pea padjal küljeli, katta juuksed salvrätiga, kuhu on lõigatud auk kõrva jaoks. Kõrvalesta masseerida eelnevalt lastekreemiga. Süüdake umbes 15 cm pikkuse kõrvaküünla ülemine ots tikuga ja asetage teine ots välimisse kuulmekäiku. Küünal lasta põleda kuni fooliumiga kaetud osani või vastava märgini. Kustutamiseks asetada küünal veega täidetud klaasi. Ettevaatust kõrvaküünla süütamisel! Kõrv puhastada vatitikuga ja asetada kõrva vatitropp. Korrata protseduuri teisele kõrvale. Samal päeval pead mitte pesta. Krooniliste haiguste puhul teha protseduuri 5-6 nädala jooksul l kord nädalas. Ägedatel haigusjuhtudel l kord päevas 2-3 päeva tagant. Protseduur on valutu ja kestab tavaliselt 15-20 minutit.
Soovitus! Kuigi kõrvaküünlaid saab endale ka ise panna on mõnes mõttes turvalisem kasutada selleks spetsialisti abi. Tule vaikne krõbin ja meeldiv lõõgastuse tunne võivad mõjuda väga uinutavalt, magama aga ei tohiks mingil juhul jääda kuna tegemist on ikkagi lahtise tulega.
Kõrvaküünlad sobivad:
Kõrvade kumisemine
Parandavad kuulmist
Pehmendavad ja toovad välja kõrvavaiku
“Lukus kõrvad”
Peavalu
Närvilisus
Unetus
Stress
Külmetushaigused
Nohu
Kõrva, nina ja kurgu põletikulised haigused
Keskendumisraskused
Ergutavad lokaalset vere- ja lümfiringet
Kõrvaküünlad ei sobi:
Keskkõrvapõletikuga
Kuulmekäigu turse korral
Kuulmekile vigastuse korral
Meetoodete ja ürtide allergia puhul
Pahaloomulised kasvajad pea piirkonnas
Ajalugu
Tuleleek on inimest lummanud aastatuhandeid. Kõrvaküünlad on loodusrahvaste ravipraktikas kasutusel ammusest ajast. Neid tunnevad Siberi ja Mongoolia stepirahvad, Aasia kultuurid ning Põhja- ja Lõuna-Ameerika indiaanlased. Iidsed kaljujoonistused maailma eri paikades tõestavad, et kõrvaküünlaid kasutati nii pidulikel kui ka raviriitustel.
Samuti sobib kõrvaküünlaid kasutada meditatsiooni rituaalides. Küünlad soodustavad inimese energiaringlust. Nende toime põhineb põlemisel tekkiva tõusva õhusamba liikumisel, mis masseerib kõrva trumminahka (kuulmekilet). Puhastav tuli eemaldab energiavälja negatiivse vibratsiooni ning tasakaalustab välja.
allikas: teraapia.com