Angervaks

2,00

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Angervaks – saab teha siirupit, mis on paljude suvejookide võtmekomponent, näiteks sobib see hästi vahuveinikokteilides kasutamiseks — tilgake angervaksasiirupit vahuveiniklaasi põhjas annab tervitusjoogile kordumatu suvise maitse.

Aitab hingel rahuneda ja kehal puhastuda

Ent lisaks mesisele-mõnusale maitsele on angervaks väga võimas ravimtaim. See on looduslik aspiriin, mida kasutati enne tööstusliku aspiriini kasutuselevõttu. Taimes sisalduva salitsüülhappe tõttu on angervaksal valuvaigistav, rahustav, palavikku alandav ja higieritust soodustav toime. Angervaks peaks aitama neid, kelle meel ja hing on rahutud ja kes on sisemise tasakaalu kaotanud. See kreemikate õrnade õitega taim aitab meeltel lõdvestuda ja vaimul rahuneda.

Angervaksa kasulikest omadustest võib mainida veel immuunsüsteemi tugevdamist, liigesevalu vaigistamist, organismi puhastamist, põletikuvastast toimet, ainevahetuse parandamist, seedimise korrastamist, närvivalu leevendamist ja veel mitme-mitme haiguse vastu aitavat toimet.

Ka on angervaksa naisterohuks nimetatud — see viitab naiste hädade leevendamisele. Nurganaised läbisid omal ajal angervaksakuuri peaaegu kohustuslikus korras.

Back to Top